Kapitanowie prowadzący poszczególne etapy wyprawy
Etap III Gdynia – Oslo, Etap VIII Longyearbyen – Longyearbyen, Etap XI Trondheim – Oslo
Jacek Guzowski – z zawodu inżynier, konsultant i członek SIDIR, zaangażowany w realizację projektów z dziedziny ochrony środowiska. Z pasji żeglarz, kapitan jachtowy, kapitan motorowodny. Żegluje „od zawsze”. 40-lecie uzyskania pierwszego stopnia żeglarskiego (stopień żeglarza uzyskał w 1969r), uczcił poprowadzeniem wyprawy na Grenlandię. Od 1975r członek Jacht Klubu AZS Wrocław. Począwszy od lat 70-tych uczestnik i prowadzący rejsy po Morzach Bałtyckim, Północnym, Barentsa (Spitsbergen), Norweskim, Egejskim, Zatoce Biskajskiej, Kanale Angielskim oraz Atlantyku na półkulach północnej i południowej, od Spitsbergenu do Patagonii. Zauroczony Arktyką, w sezonie 2009, prowadził Panoramę wzdłuż wschodnich wybrzeży Grenlandii, od Scoresbysund do J.A.D. Jensen Fjord, w ramach wyprawy na Islandię, wschodnią Grenlandię i Nordkapp z przejściem Kanału Białomorskiego, która nagrodzona została Wyróżnieniem: Rejs Roku 2009. W sezonie 2010 prowadził wyprawę Silver Jug, prowadzącą wokół Nordkappu. W sezonie 2011 jeden z organizatorów i prowadzących wyprawę klubową na Svalbard. Miłośnik fotografii, muzyki, dobrej kuchni i podróży, zwłaszcza morskich. Lubi pływać w towarzystwie ludzi otwartych, kreatywnych, obdarzonych wysublimowanym humorem, podzielających jego pasję żeglowania i świadomego poznawania świata.
Etap IV Oslo – Trondheim
Jarosław Pawlak – kapitan jachtowy od 1986r., prywatnie przedsiębiorca, właściciel serwisu blacharsko-lakierniczego. Jego żywioł to nie tylko woda, pasjonuje się również szybownictwem. Pływał po Morzach Bałtyckim i Północnym, odwiedził Kanał Angielski, Zatokę Biskajską i wody wokół Hiszpanii i Portugalii. Wszystkie to miejsca, bez wyjątku są jego ulubionymi. Ma 52 lata, dwójkę dzieci i wnuka.
Etap V Trondheim – Tromso
Przemysław Lis – kapitan jachtowy, w JK AZS Wrocław od 1978r., uczestnik pierwszej antarktycznej wyprawy Panoramy w latach 2004-2005. Z zawodu adwokat, dzieli czas między liczne pasje: żeglarstwo (co oczywiste), narty, podróże, historię i literaturę faktu. Odwiedzone wody: Bałtyk, Morze Płn., Morze Norweskie, Ocean Atlantycki, Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie, Morze Śródziemne, Morze Egejskie, Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Wody Oceanu Południowego. Przeciskał się przez Cieśninę Magellana i Beagle Chanel. Schodził na ląd we wszystkich krajach bałtyckich, ponadto w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Irlandii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji, Turcji, Chorwacji, Argentynie, Chile.
Mimo, że pływał daleko zawsze najbardziej lubi Bałtyk Wschodni. Ma 47 lat, trójkę dzieci, z których dwoje starszych już zaraził pasją żeglowania.
Etap VI Tromso – Tromso
Maciej Rukasz – kapitan jachtowy. Jako swoje osiągnięcia wskazuje nieskromnie „najsmaczniejsza kasza gryczana na sypko i wyborne jajka na miękko” (białko ścięte, żółtko płynne – jakby ktoś nie wiedział). Opiekun pewnej pięknej i uroczej Panny Kici (Kicia to śliczna czarna koteczka – przyp. red.).
Etap VII Tromso – Longyearbyen
Alicja Pichiewicz – (ur.1972) zawodowo i z pasji – inżynier budownictwa, z pasji – kapitan jachtowy, płetwonurek, żeglarz z 27-letnim stażem pływania. Przepłynęła kilkadziesiąt tysięcy mil morskich w czasie kilkunastu tysięcy godzin. Żeglowała w basenie Oceanu Atlantyckiego od Spitsbergenu po Antarktydę. Prowadziła rejsy po Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Północnym i Środkowym Atlantyku. Czerpie przyjemność z samego żeglowania. Preferuje pływanie po wodach słonych, a wiosenno – jesienne pływanie na desce z żaglem po wodach słodkich, traktuje jako spełnianie pragnienia żeglowania na co dzień. Jacht traktuje jak swój drugi dom. Szczególnie bliska jest jej „Panorama”, którą żegluje niemal od zawsze… Priorytety to bezpieczeństwo, dobra atmosfera, wspólna realizacja marzeń i zadowolenie z odkrywania świata. Ceni sobie odwiedzane miejsca i te nowe, i te dawno poznane, gdzie „czuje się jak u siebie”. Z niezmienną pasją dzieli się wiedzą i doświadczeniem żeglarskim. Maszynownia to – po nawigacyjnej – jej drugie ulubione miejsce na jachcie.
Etap IX Longyearbyen – Tromso
Bolesław Rudnik – (ur. 1956) kapitan jachtowy, z zamiłowania i zawodu informatyk, członek JK AZS od roku 2004 (w latach 2008-2010 Komandor Klubu, obecnie Skarbnik). Pasją żeglarstwa zarażony „dopiero” w 2002, ale ma już na swoim koncie 29 rejsów morskich, w tym 19 jako skipper, 7 jako oficer, 3 jako załoga. Pływał min. na Panoramie, Bagateli i Nereusie oraz na Zawiszy Czarnym i Pogorii.
Pierwszy raz na łódce był w 2002 roku, na Mazurach, pierwszy raz na morzu, w 2003 roku, w Chorwacji, pierwszy rejs kapitański odbył w 2005 po Zatoce Gdańskiej klubowym Nereusem z odwiedzeniem wszystkich porcików dookoła, pierwszy kapitański rejs morski (2006) Świnoujście-Kopenhaga-Świnoujście na jachcie Easy, pływał też jako III oficer na Panoramie (2006) na trasie Tromso – Ziemia Franciszka Józefa – Svalbard – Tromso. Ciekawe regaty na Folkbootach wokół Rugii (2007), pierwszy rejs kapitański jako jsm na s/y Panorama (2009) na trasie Tromso – Nordkapp – Murmańsk – Archangielsk, a ostatnio (2010) na s/y Bagatela na trasie Amsterdam-Stralsund.
Bardzo lubi pływać po każdych wodach: morskich zimnych północnych, „bo tam jest pięknie”; morskich ciepłych południowych, „bo tam jest ciepło”; morskich bałtyckich, „bo to jest blisko”; słodkich, „bo tu jest luz”; regatowych, „bo to jest adrenalina”. Pływał po morzach: Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Barentsa, Królowej Wiktorii (Ocean Arktyczny), Białym, Kanale Angielskim, Liguryjskim, Adriatyckim, Egejskim, Śródziemnym i po Oceanie Atlantyckim (Wyspy Kanaryjskie, Kuba). Posiada uprawnienia Młodszego Instruktora Żeglarstwa oraz SRC.
Oprócz żeglarstwa lubi bardzo szybkie narty, spotkania towarzyskie – chętnie pogada, zatańczy i pobiesiaduje. Ma dwójkę bardzo dorosłych dzieci J. Teoretycznie stanu wolnego.
Etap X Tromso – Trondheim
Robert Chorążewski – (ur. 1965) wrocławianin, z zawodu inżynier, kapitan jachtowy (od 1996 r.), staż morski ok. 25000Mm zdobyty na różnych akwenach: M. Bałtyckie, Północne, Norweskie, Barentsa, Irlandzkie, Adriatyk, Atlantyk). Bywał tu i ówdzie, ale najbardziej kocha Bałtyk a z portów Świnoujście. Najpiękniejsze wspomnienia z morza związane są z Balladą i oczywiście Panoramą, na której odbył do tej pory 18 rejsów, w tym 14 jako kapitan. Motto żeglarskie: „Nieważne na czym i gdzie, ważne z kim i żeby była gitara”.
Etap XII Oslo – Gdynia
Wojciech Radziun – kapitan jachtowy, kapitan motorowodny. Pływał po Morzach Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym, Atlantyku i Pacyfiku. Ilości przepłyniętych mil morskich już od dawna nie liczy. Pływa po morzach i oceanach od ponad trzydziestu lat. Jest żonaty – również od ponad trzydziestu lat, ma jednego dorosłego syna. Jak twierdzi, mimo wieku (rocznik 1955), świat ciągle potrafi go zaskoczyć. Na dodatek z wiekiem te zaskoczenia bywają coraz częściej pozytywne, bo pozbył się z czasem złudzeń i negatywy już go nie zaskakują.